Dagens lunch: sallad, tomat, bönor, gurka, halloumi och vinegrett.
Fick besök av en liten misse när jag rensade ogräs.
Egenodlad rödlök
Hej!
Idag har det varit stålande fint väder igen! Började med att gå på gymmet och köra hopp + bål + upphopps-intervaller och rumpa. Ett passa av lite allt möjligt med andra ord. Sedan gick jag hem och gjorde lunch, som ni ser på den första bilden. Blev halloumi och bönsallas. Sedan fixade jag med lite sponsorkontrakt, beställde nya stavar och började packa/ la fram och kollade igenom min utrustning tills jag ska iväg. Slutade med att jag tvättade alla skidkläder!
Sedan bar det av till gymmet igen för att köra lite löpning. Började med att springa 5km, sedan körde jag 400m intervaller x 8st. Efter det sprang jag i hyfsat högt tempo de sista kilometrarna tills jag var uppe i 1mil. Usch vad vamrt det var på gymmet idag!
Som belöning tänkte jag att det var dags för sommarens första besök på Grädda och deras magiskt goda glass! Mums vad gott det var.
Dagen avslutades i trädgården där jag plockade av alla vitavinbär och rensade ogräs i jordgubbslandet. Samtidigt som jag lyssnade på ett sommarprat.
Kram/ Lin